התקנת מקלחון

התקנת מקלחון – משימה אחרונה לפני הרחצה המושלמת
עבור מי שעבר שיפוץ בביתו או מתעתד לעבור דירה, וכחלק מההכנות ביצע רכישה של מקלחון לחדר האמבטיה שלו, המשימה לא הסתיימה. חלק חשוב מאוד של התהליך לאחר הרכישה הוא התקנת מקלחון בצורה מקצועית ואיכותית, בשל העובדה כי התקנת מקלחון טובה תעשה את ההבדל בין מקלחון חדש סתמי שעושה צרות ועולה לכם כספים, ובין מקלחון נפלא שמאפשר לכם הנאה מלאה מהרכישה.

התקנת מקלחון מקצועית וחשיבותה
החשיבות של התקנת מקלחון מקצועית היא עצומה. הסיבות לכך הן רבות: ראשית, התקנה של מקלחון חייבת להתבצע בהתאם לדרישות של בני הבית ולנוחיות שלהם. כמו כן, התקנת מקלחון חייבת לקחת בחשבון את נושא האיטום, ולהבטיח כי המקלחון הנבחר יהיה אטום לחלוטין וכך יימנעו נזילות, רטיבויות, עובש, לכלוכים ושאר מרעין בישין לא רצויים. בנוסף התקנת מקלחון איכותית תבטיח כי זרם המים לא ילכלך את הרצפה במרחב שמעבר לתחום המקלחון עצמו, ותמנע השפרצות.

בעזרת התקנת מקלחון איכותית ניתן לקבע היטב את המקלחון ולהבטיח את יציבותו על פני השטח בחדר האמבטיה, בין אם מתבצעת התקנת מקלחון על גבי אגנית או ישירות על הרצפה. כך או כך חשוב להבטיח כי התקנה של מקלחון תתבצע בהתאם לסוג הדגם שנרכש, כלומר ישנו הבדל בין התקנה של מקלחון פינתי סטנדרטי ובין התקנת מקלחון זוגי גדול, וחשוב שתפקידו את המקלחון בידיו של איש מקצוע איכותי, העובד בהתאם להוראות היצרן ומשתמש בציוד המתאים, בכלי העבודה הנכונים ובידע מקצועי הולם, וכך מבטיח לכם התקנת מקלחון מקצועית והנאה שלמה מהמקלחון שרכשתם.

התקנת מקלחון הלכה למעשה
חשוב לוודא, כי התקנת מקלחון תתבצע בידי חברה מורשית, כלומר היצרן או המשווק של המקלחון, או לפחות בעל מקצוע אמין מטעמם. הקפדה על בחירה נכונה של בעלי המקצוע תבטיח התקנת מקלחון איכותית או לפחות תמנע מכם עוגמת נפש של עבודה עם חובבנים שעלולים לבצע התקנת מקלחון גרועה, ולהותיר אתכם במקרה הטוב עם נזילות, ובמקרה הגרוע עם מקלחון שבור ועוגמת נפש רבה.

בתהליך של התקנת מקלחון מתבצעת הכנה של השטח: קודם כל נבדק השטח ומתקבלת החלטה האם ניתן לבצע התקנת מקלחון ישירות על הרצפה, כלומר ישנם שיפועים בריצוף שמאפשרים ניקוז הולם, וקיבוע מוצלח של פרופיל האיטום התחתון, או האם ישנו צורך בביצוע התקנת מקלחון על גבי אגנית. במידת הצורך ניתן לבצע התקנת מקלחון על גבי אגנית, וכהכנה לכך יש להוסיף בטון על הרצפה, ולפלסו כך שהאחיזה תהיה טובה יותר אל הרצפה, או לחילופין להגביה את פני השטח ולחפות את הפנאלים באריחים נוספים.

במהלך התקנה של מקלחון מתבצע קיבוע של המקלחון לקיר באמצעות ברגים העשויים נירוסטה, ולאחר מכן נאטמים המרווחים שנוצרו בין צירה של הדלת ובין פרופיל המקלחון בעזרת פסי אטימה. מקלחונים רבים של חמת מקלחונים, באים כסטנדרט עם פסי האטימה שמתאימים.