איטום מקלחון

רכשתם מקלחון חדש לבית? מזל טוב.
עכשיו הגיעה העת לדאוג לשלב השני והחשוב לא פחות: איטום מקלחון. ישנן הרבה דרכים לבצע איטום מקלחון, אך רק חלקן הן האופטימאליות עבורכם. הדרך לבצע איטום מקלחון מתחילה קודם כל בהבנה של הצרכים ובהתאמת האיטום לחדר האמבטיה שלכם. אם יש לכם מקלחת גדולה, הרי שיש לבצע איטום מקלחון שונה מאשר איטום בחדר אמבטיה קטן. בסופו של דבר המטרה של איטום מקלחון היא להקל עליכם בעזרת סתימת זליגת המים, אך מבלי לוותר על הפן האסתטי.

אחרי שקניתם מקלחון במיטב כספכם, לא כדאי שדווקא האיטום הוא זה שיפגע בתחושה הנעימה המלווה כניסה למקלחת. למעשה, ישנם מספר דברים שעליכם לדעת, הקשורים אל איטום מקלחון שיכולים להקל עליכם מאוד בעת הזמנת עבודה כזו.

איטום מקלחון הוא הרבה יותר מפס גומי
ראשית, הבינו את היסוד הבסיסי של איטום מקלחון: בכל מקלחון קיים פס איטום העשוי מגומי ותפקידו למנוע את יציאת המים ממתחם המקלחת הסגור. זהו הרכיב הבסיסי, עליו מסתמך כל סוג של איטום מקלחון. אך זה לא נגמר כאן. על מנת לבצע איטום מקלחון בצורה אידיאלית כדאי לנקוט בטכניקות נוספות, דוגמת איטום דפנות המקלחון בעזרת חומרי איטום, דבק או טיט. צריך לזכור גם שהמטרה של איטום מקלחון היא להחזיק מעמד לאורך זמן בתנאים קשים, היות והבלאי באזורים רטובים גדול הרבה יותר מאשר באזורים אחרים. ההשקעה בביצוע איטום מקלחון חייבת להיות יסודית ולא כדאי להתפשר על החומרים או על אופן הבנייה עצמו.

איטום טוב מתחיל מבפנים
גם בתוך המקלחונים עצמם ישנה חשיבות לאופן בו מבצעים איטום מקלחון. כך למשל את הצירים של המקלחון ואת דפנות הדלתות יש לעטוף בחומר מיוחד, על מנת לשמור על תקינותם. במילים אחרות, איטום מקלחון אינו רלוונטי רק לנוחות ,המלווה מקלחת יבשה, אלא גם לשמירה על חיי המוצר. לכן הדרך הטובה ביותר לבצע איטום מקלחון היא לפנות אל בעלי מקצוע, או לכל הפחות לבצע את כל ההכנות המקדימות באופן פרטני.

יש דברים שלא כדאי לעשות לבד
אם בחרתם לעשות זאת בעצמכם, כדאי שתכירו את שלבי ההכנה של איטום מקלחון. לפני תחילת איטום מקלחון, יש לנקות את כל האזור בצורה יסודית. השארת לכלוך תמנע מחומרי האיטום לבצע את עבודתם נאמנה, ולכן לא כדאי להתעצל בשלב הזה. בנוסף, כדאי לבנות יציקת בטון המפרידה מהכניסה למקלחת אל הרצפה ושאר האזור. לאחר מכן יש להחליק את השטחים עליהם נשים את חומר האיטום. בהמשך מתבצע איטום מקלחון בעזרת תערובת חומרים המיועדת לכך, אליה יש לגשת רק בידיים מיומנות. לסיכום, אם ברצונכם לראות תוצאות טובות של איטום מקלחון, אל תדלגו על שום שלב ובקשו ליווי של בעלי ניסיון.